top of page

IEBŪVĒJAMIE SKAPJI

Iebūvējamie_skapji_Bīdāmās_durvis_

Bīdāmās durvis un iebūvējamie skapji -  ērts un parocīgs risinājums telpas vizuālai un funkcionālai nodalīšanai.

DURVJU DALĪJUMA VEIDI

Bīdāmo durvju pildījuma dalījums var būt viengabalains vai dalīts. Visbiežāk tiek izmantots horizontāls dalījums, kuru iespējams dalīt 2,3,4 vai 5 daļās ar dalījuma līstēm. Dalījuma joslu platumus un materiālus iespējams variēt, tādējādi iegūstot unikālu dizainu. Retāk tiek izmantots vertikāls dalījums. ​

IZMĒRS

Bīdāmās durvis tiek izgatavotas katram projektam individuāli. Durvju minimālajam izmēram un nosedzošajam laukumam nav noteikta limita, taču ir svarīgi, lai durvis spēj veikt funkciju, kam tās paredzētas. Durvju plaknes platums parasti ir 0.8-1m, taču maksimālais platums vienai plaknei nepārsniedz 1.6 m. Parasti durvis tiek izgatavotas 2.5-2.8 m augstumā, bet var sasniegt arī 3.2 m augstumu. Durvju izgatavošanas izmēri saistīti ar durvju konstrukcijas svara, materiāla un izmēra īpatnībām un specifiku, kā arī to lietošanas nolūku. ​

PILDĪJUMS

Bīdāmas durvis, vai tās būtu telpu atdalīšanai vai iebūvējamā skapja nodalīšanai, ir dizaina objekts, kas telpā noteikti piesaista uzmanību. Ar tā palīdzību var panākt nepieciešamo efektu labsajūtas radīšanai, kā arī interjera atsvaidzināšanu un papildināšanu. Tā kā bīdāmās durvis parasti nosedz lielumu laukumu, ir vērts pievērst uzmanību to iespaidam uz telpas dizainu. Piedāvājam durvis pildīt ar dažnedažādiem materiāliem, to skaitā: laminātu,  spoguļiem, dekoratīvo plēvi un citiem dekoratīviem pildījumiem. Izvēloties pildījuma materiālu ir vērts ņemt vērā materiāla īpašības, izskatu, praktiskumu, krāsu salikumus un kopšanas specifiku.

SVARIGI FAKTORI, KO APDOMĀT IZVĒLOTIES DURVIS

Bīdāmās durvis sevī ietver kompaktumu, telpas lietderīgu izmantošanu un funkcionalitāti. Skapja vai bīdāmo durvju projektēšanas procesā ir svarīgi ievērot dažus nosacījumus, lai izgatavošanas un uzstādīšana nesagādātu galvassāpes ne meistaram, ne Jums. Projektējot konstrukciju, ir svarīgi ņemt vērā telpas iekārtojumu – jāpievērš uzmanība izbīdījumiem sienās, slīpumiem, esošām vai plānotām instalācijām, lai tās neapgrūtinātu durvju virināšanu. Iebūvējamo skapju un bīdāmo durvju projektēšanu aicinām uzticēt mūsu speciālistam, kas ņems vērā telpas un lietošanas nianses, kā arī rekomendēs visefektīvākos risinājumus konstrukcijas ieviešanai. 

3 LIETAS, KO ŅEMT VĒRĀ

1. Sienām, starp kurām paredzēts ievietot bīdāmās durvis, jābūt paralēlām. Saregulētas durvis, aizbīdītas skapja pretējā pusē, precīzi nostāsies pie sienas un neveidos atstarpes. Pretējā gadījumā durvis aizvērtā veidā veidos šķirbas starp sienu un durvju karkasu. 


2. Pievērst uzmanīgu durvju optimālajam platumam. Pārāk šauras vai platas durvis var nebūt stabilas, to kustināšana un vēršana būs neērta un sagādās grūtības, var pieaugt durvju izgatavošanas kopējās izmaksas.

3. Rūpēties par bīdāmo durvju grīdas sliedes tīrību, regulāri izsūcot putekļus no tās. Tas paildzina durvju kalpošanas termiņu un durvis darbosies liegi un komfortabli.

bottom of page